• Vyhodnotenie voľnočasových aktivít žiakov ZŠ Považská Teplá

• Milí žiaci, tesne pred prázdninami vám prinášame vyhodnotenie celoškolskej ankety o voľnočasových aktivitách, ktorú pre vás pripravili žiaci 6. ročníka na hodinách OBN.

Ako najradšej trávite svoj voľný čas? V anonymnej ankete žiaci 2. - 9. ročníka priraďovali body od 1 (vôbec nevykonávam) po 5 (vykonávam každý deň) týmto aktivitám: šport, záujmové krúžky, knihy, maľovanie, hudba, prechádzky, PC hry, pomoc v domácnosti, filmy, seriály, sociálne siete a starostlivosť o zvieratá. Prieskum o trávení voľného času vyhodnotili vo forme grafov žiaci 9. ročníka na hodinách MAT. Čo zistili?

Chlapci na 1. stupni označili za najčastejšie denne vykonávané: sledovanie filmov a seriálov, na 2. mieste počúvanie hudby a na 3. mieste s rovnakým počtomm bodov: šport, PC hry a starostlivosť o zvieratá.

Chlapci na 2. stupni sa vo voľnom čase denne najviac venujú počúvaniu hudby, potom PC hrám a o niečo menej sociálnym sieťam (šport skončil až na 4. mieste).

Prvostupniarky každý deň najčastejšie pomáhajú v domácnosti, na 2. mieste skončilo maľovanie a kreslenie a na 3. mieste prechádzky v prírode.

Druhostupniarky trávia denne najviac voľného času na sociálnych sieťach, starajú sa o zvieratá a počúvajú hudbu.

• Škola v prírode - Twistovo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode - Twistovo.

Posledné júnové dni sme s tretiakmi a štvrtákmi vyrazilii na týždeň do školy v prírode. Doobedné vyučovanie vystriedali poobede športové aktivity všetkého druhu - futbal, tenis, plážový volejbal a ďalšie. Aktivity počas dňa spestrili aj animátorky. Počas výletu sme navštívili aj kúpeľné mesto Trenčianske Teplice. Deti si užili krásne slnečné počasie a odchádzajú s batohom plným zážitkov.

• Motýlia farma

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Motýlia farma.

Aj v tomto školskom roku sme si opäť založili motýliu farmu a sledovali sme vývoj motýľa od húseničiek, až po dospelého motýľa. Motýle sme v jeden krásny slnečný deň vypustili do voľnej prírody. Takže pozor, motýle na obzore. :-)

• Olympiáda ZŠ 2022, 3. a 4. ročník

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda ZŠ 2022, 3. a 4. ročník.

Dňa 09.06.2022 sa žiaci 3. a 4. triedy zúčastnili ďalšieho ročníka Olympiády ZŠ v Považskej Bystrici na ZŠ SNP.  Reprezentovali nás v disciplínach: beh na 60 m, hod kriketovou loptičkou a plnou loptou, skok do diaľky z miesta a s rozbehom a štafetový beh. Veľká snaha a nasadenie každého pretekára bolo ocenené 2. miestom Sofie Rusnákovej a 3. miestom Sáry Melicheríkovej, žiačok 4. ročníka. Všetkým srdečne blahoželáme!

• Riaditeľské voľno + prerušenie prevádzky MŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Považská Teplá 181, Považská Bystrica oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z.z., Vyhlášky 231/2009 a Vyhlášky 518/2010   poskytuje žiakom všetkých ročníkov ZŠ Považská Teplá 181, Považská Bystrica riaditeľské voľno  z organizačných dôvodov  (účasť zamestnancov školy na protestnom zhromaždení poriadaným Odborovým zväzom školstva v Bratislave) na deň 15. jún 2022 (streda).

Dňa 15.06.2022 (streda) bude v materskej škole prerušená prevádzka z organizačných dôvodov (účasť zamestnancov na protestnom zhromaždení zamestnancov školstva v Bratislave).

Obnovenie vyučovania bude vo štvrtok 16.6.2022 podľa bežného rozvrhu hodín.

Prevádzka materskej školy bude obnovená vo štvrtok 16.06.2022 o 6,30 hod.

Ďakujeme Vám za podporu a pochopenie.

• Moja malá záhradka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Moja malá záhradka.

Spoločnosť Kaufland vyhlásila  súťaž pre žiakov 1.stupňa ZŠ, vďaka ktorej chcela deťom priblížiť prírodu a súťaživou formou vzbudiť ich záujem o rastlinky a ich pestovanie. Vďaka skorej registrácii sme sa aj my zaradili ku školám, ktoré mohli získať kompletný balík na pestovanie rastlín a vytvoriť si tak v dvoch triedach (2. a 3. roč.) malú záhradku. Dostali sme aj Sprievodcu pestovania rastlín, ktorý obsahuje cenné rady, užitočné tipy a ďalšie informácie o záhradkárstve, ktoré nám pomôžu stať sa skutočnými záhradkármi. A tak sme sa pustili do sadenia. Každý žiak si zasadil svoju rastlinku. Zodpovedne sme sa o ne starali a pozorovali ich rast.  Súčasťou súťaže bolo aj zaslanie kresby s krátkym popisom rastlinky, ktorá sa žiakom najviac páčila „Bylinka šampiónka“. Pre druhákov sa stala šampiónkou červená cherry paradajka a pre tretiakov medovka lekárska. Ale ani druhé rastlinky sa nedali zahanbiť. Teraz už mnohé rastú u detí doma a možno prinesú aj úrodu.

• Medzinárodná súťaž ENGLISHSTAR

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodná súťaž ENGLISHSTAR.

ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožňuje žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom anglického jazyka materiály využiteľné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania. V tomto školskom roku našu školu reprezentovalo 23 žiakov z 5. – 9. ročníka. Počas 45 minút vypracovali testy, ktoré boli zamerané na jazykové zručnosti ako sú čítanie s porozumením a písanie. Testy rozvíjali žiacku originalitu, tvorivosť, aktívne myslenie a kreativitu. Najúspešnejších žiaci z našej školy sú Karolína Muráňová (6. ročník), ktorá vypracovala test na 98%, Martin Žbodák (9. ročník) 97%, Patrícia Masiariková (8. ročník) 93%, Simona Myslivcová (6. ročník) 92% a Filip Kresáň (8. ročník) 90%.

• Deň rodiny

• Už tradične sme v areáli ZŠ s MŠ oslávili Deň rodiny príjemným popoludním. Pre rodičov a ich deti sme pripravili rôzne atrakcie, zábavný program, tvorivé dielne, tradičný jarmok či bufet, kde sa všetci mohli občerstviť. Už teraz sa tešíme na budúci rok:)